Fotovoltaik sistemler kitabınmızı Haziran 2012 yayınladıkdan sonra Temmuz 2012 de ilk Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel eğitimlerimize başladık.
Temmuz 2012’den bugüne kadar 750 den fazla kişi eğitimlerimize katılıp sertifikalarını almıştır.

Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V LV Berlin Brandenburg (DGS) kimdir ?
DGS 1975 kurulumuş bir güneş enerjisi derneğidir. Ve 1996 güneş okuları projesini hayata geçirmiştir. Alman Enerji Bakanlığın danışman heyetin ve Almanya Yenilenebilir Enerji Normlar geliştirme grubunda de yer alır, Ayrıca bilir kişi raporları ve teknik danışmalık hizmeti vermektedir.

Eğitim içeriği:
Eğitim içeriklerini Almanya da Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin-Brandenburg ile Türkiyedeki iklim şartlarını göz önünde bulundurarak  beraber geliştirdik.

Eğitimin temeli FOTOVOLTAİK SİSTEMLER DERS kitabıdır.

Eğitmenler:
Eğitmenler fotovoltaik sektöründe yurtiçi/yurtdışı teori ve saha teçrübelerine sahip dir. Elerini ve üstüne toz bulaşmışlar dandırlar. Sektörde çalışandan sektörde  çalışmak isteyenlere TARAFSIZ eğitimler düzenliyoruz.

Sertifika:
Uygulamalı Temel eğitimin sonunda düzenlenen sınavı başarı ile geçerseniz size Almanya dan DGS den sertifikanız gelecektir. Sektörde tarafsız eğitimlerimiz kabul gördüğün den bu sertifika ile sektörde daha kolay iş bulabilirsiniz veya yatırımcıları daha rahat işbirliğine yönlendirebilirsiniz. Bunun sebebi de TARAFSIZ ve DOĞRU bir eğitim aldığınızdan kaynaklanıyor