Fotovoltaik sistemler için tasarım ve simülasyon yazılımı PV * SOL, fotovoltaik sistemlerin cihazlar, batarya sistemleri ve elektrikli araçlarla birlikte tasarımı ve optimizasyonu için dinamik bir simülasyon programıdır.

Fotovoltaik Sistemler Tasarım Yazılımı Valentin Software simulasyon yazılımları 1998 yılında piyasaya sürdüğü Pv*Sol tasarım yazılımı ile tasarımcıyı, mühendisi, bilir kişileri, tesisatçıları ve yatırımcıları fotovoltaik sistemler için profesyonel bir  tasarım yapmalarına olanak sağlıyor. Teşvikler düştükçe öztüketim ile bir fotovoltaik sistemin verimli çalıştığını ve amortismanı pozitif yönde etkilediğini müşteriyi anlatarak ikna etmek daha da önem kazanıyor. Valentin Software’in dinamik yazılımı olan PV SOL ile öztüketimi ve depolama sistemlerini dahil ederek daha doğru hesaplamalar yapabilmeniz mümkündür. Bu yazılım sayesinde bir fotovoltaik sistemin etrafında oluşacak gölgelenme yaratan bileşenlerin sisteme etkisini net ve kesin bir şekilde verilen raporda inceleyebilir ve sistem verimliliğini daha doğru hesaplayabilirsiniz.  PV*SOL premium 3 boyutlu tasarımın gerçekliğiyle size doğru ve kesin sonuç alabileceğiniz bir fırsat sunuyor.     Saha uygulamaları, çatıya paralel ve montaj açısı yükseltilmiş sistemlerin 3 boyutlu ve 5000 modüle kadar kullanabileceğiniz kapasitesiyle gölgelenme etkisini 3 boyutlu entegrelerde hatasız hesaplayabilirsiniz ve üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Gölgelenme etkisini ve detaylarını modül başına değerlendirebildiğiniz için sistem optimasyonu ve verimliliğini doğru analiz edebilirsiniz. PV SOL yazılımın özelikleri PV SOL premiumda da mevcut.Aynı zamanda Pv*sol Premium, Pv*sol yazılımına göre hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu özellikleriyle kullanıcıya daha gerçekçi bir ortam imkanı sunmaktadır. PV SOL ve PV SOL premium un özellikleri

MeteoSyn İklim veritabanı Deutsche Wetterdienst  tarafından Almanya için 1981-2010 seneleri için sunulan yaklaşık 450 iklim verileri ve Dünya çapında meteonorm 7.0 bazın da da 1986-2005 seneleri için sunalan 8 000 den fazla iklim verileri bulunduruyor. İklim verilerini kolaylıkla harita üzerinden seçebilirsiniz.

Ayrıca kendiniz yeni iklim verilerinizi kendi ölçümlerinizi kayıt ederek veya mevcut veritanı ile  interpolarizasyon yaparak  oluşturabilirsiniz.

Geniş tabanlı modül ve evirici veritabanında 13 000 modül ve 3 100 evirici kayıtları bulabilirsiniz ve veri tabanı kendisini otomatik olarak güncelleştiriyor. Veri tabanına kayıtlar üreticiler tarafından güncelleştiriliyor. Daha hızlı sonuca ulaşmak için favori listeleri oluşturabilirsiniz.

Kendi akü depolama sisteminizi kulanılacak aküyü seçip eviriciyi ve şarj regülatörünü belirleyip tasarlayın.

Güvenli ve onaylanmış simulasyon sonucları ile öztüketim ve bağımsızlık oranınızı değerlendirebilirsiniz

Photo Plan a entegre çatı keşif/ölcüm yazılımı ile çok kolay ve hızlı bir şekilde müşterinizin çatısının ebatlarını fotograf ile hesaplayabilirsiniz. Referans noktaları ile çatıda kurulacak bir fotovoltaik sistemi görselleştirip ve gereken çatı ebatlarını yazılım dan alabilirsiniz.

Sonuç özeti detaylı  simulasyon sonuçlarını, tabloları ve nakit akışlarını sunuyor. Enerji bilanço tablosu ile bir fotovoltaik sistemin bütün gelir ve kayıpları değerlendirebilirsiniz. Bütün sonuçlar ve sistem detayları  istediğiniz şekilde müşterilerinize sunum olarak verebilirsiniz.

Yazılım bakımı hem yazılımın hemde veritabanların güncelleşmesini içeriyor. Satın alma tarihinden itibaren yazılım ücretine bir sene bakım ücreti dahildir.

Demo versyonu için lütfen bilgi@catakli-enerji.com mail gönderin.