HİKAYEMİZ VE HEDEFLERİMİZ

2012 Şubat ayında İstanbul ‘da sektöre attığımız ilk adımlarımız sayesinde yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili çalışmalarımızı ve kadromuzda yer alan enerji sistemleri mühendisleriyle beraber hedeflediğimiz oranda başarıyı elde edebilmek amaçlı Fotovoltaik sistemler üzerine eğitimler vermeye başladık. Fotovoltaik sistemler kitabımızı Haziran 2012 yayınladıktan sonra Temmuz 2012 de ilk Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel eğitimlerimize başladık. Eğitim içeriklerini fotovoltaik sistemlerin temelinden itibaren Almanya da bulunan Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin-Brandenburg ile Türkiye’deki iklim şartlarını göz önünde bulundurarak beraber geliştirdik. Temmuz 2012’den bugüne kadar 2000 den fazla kişi eğitimlerimize katılıp sertifikalarını almıştır. Kuruluşmuzun üçüncü senesine yaklaşırken hedeflerimizden biri diğeri olan ‘ YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM MERKEZİ ‘ ne ulaştık ve  Ocak 2014 de Istanbul Kartal Soğanlık da 4 kat üzeri 1000 m2 eğitim merkezimiz de faaliyetlerimize başladık. Fotovoltaik Sistemler, Solar Termal ve TEDAŞ Proje Süreç eğitimlerimizden hariç BIO, Rüzgar enerjisi ve Enerji verimliliği eğitimlerine de yakın zamanda başlayacağız.

Amacımız yenilenebilir enerji sektörün sağlıklı gelişmesi için sektörde çalışacak kişilerin sadece teorik eğitim ile değil, pratik eğitimler ile ilerideki görevlerine hazırlamak.

Yaptığımız profesyonel iş birlikleri sayesinde enerji sektörü ile ilgili çalışan(çalışmayı düşünen) bireyleri Güneş enerjisi sektörüne daha da iyi hazırlamaktır.

İşbirliklerimiz:

Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie (DGS)
Valentin Software
Sequa Developpp (Almanya)
Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) REMI Projesi

Çataklı Enerji Bugüne Kadar Neler Yaptı?

2012 FOTOVOLTAİK SİSTEMLER KİTAP – 3 GÜNLÜK TEMEL EĞİTİM

2013 5 GÜNLÜK UYGULAMALI UZMANLIK EĞİTİMİ

2014 YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM MERKEZİ

2015-2016  SEQUA DEVELOPP PROJESİ: Yeni Binalar da Enerji verimliliği   ev-turkiye.com

2016-2017 SEQUA DEVELOPP PROJESİ: Fotovoltaik Sistemler de Öztüketim pv-turkiye.com

2018-2019 SEQUA DEVELOPP PROJESİ:  Fotovoltaik Sistemlerin Şebekye etkisi grid-turkiye.com

2018-2020 SEQUA BMWİ TAMEB PROJESİ: Türk gencler ve Suriyeli Mülticilere Fotovoltaik sistemler eğitimi
2018-2020 SEQUA DEVELOPP PROJESİ:        Fotovoltaik Sistemler de Enerji Yönetim Sistemleri   enerji-turkiye.co

2019-2020 Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) ile yapılan proje: ‘’REMI’’ http://renewables-migration.com/about-the-project/project-partners/